top of page

למידע נוסף והרשמה לקבוצה:

אוריה 0506447388

למי קבוצת ברונקו מתאימה?

אנשים המתמודדים עם:

  • משבר בעקבות חוויות שונות

  • דיכאון

  • חרדות ו/או OCD

  • קשיים בתהליכי יצירה

 

קבוצת ברונקו מבוססת על ארבעה שלבים:

1. תיאור החוויה האישית

2. חזון ומטרות

3. תוכנית פיתוח אישית

4. הגשמה ראשונית

 

מהם האמצעים בהם משתמשים בקבוצת ברונקו?

קומבינציה ייחודית:

1. ניתוח אדם-עיסוק-סביבה

2. שינוי דפוסי חשיבה

3. שיקוף רגשי

4. משוב קבוצתי

5. תוכנית פיתוח אישית

צרו קשר

קבוצת ברונקו מבוססת על ארבעה שלבים מרכזיים:

1. תיאור החוויה האישית

ארווין יאלום, סופר ופסיכיאטר שהשפיע רבות על הפסיכותרפיה הקבוצתית במאה ה-20, הדגיש את החשיבות של הבנה עצמית. אדם שמבין איך הוא-עצמו קשור לבעיות ולאתגרים שניצבים מולו (ולא תולה אותם בגורמים חיצוניים) יכול לחולל שינוי חיובי לאורך זמן.

 

תיאור החוויה האישית פותח את הדלת להבנה עצמית. תיאור החוויה האישית באופן קבוצתי יכול לפתח ולהעצים את חברי הקבוצה במובנים של לקיחת אחריות, אומץ וביטחון.

 

2. חזון ומטרות

אני מאמין שהמניע המהותי ביותר של האדם הוא חיפוש אחר משמעות. חיבור אמיתי ויומיומי למשמעות מייצר הנעה פנימית המאפשרת שינוי והגשמה. לפעמים זה לא מספיק לרצות משהו – צריך להבין מדוע רוצים אותו, ומהי התכלית שלו? תהליך יצירה של חזון ומטרות יכול לשמש מצפן לדרך ולסייע במימוש חיי משמעות.

 

3. תוכנית פיתוח אישית

תוכנית פיתוח אישית מהווה מעין סיפור דרך לתהליך של שינוי והגשמה. תוכנית המורכבת מיעדים ודרכי פעולה מסייעת להגשים, בצעדים קטנים וישימים, מטרות גדולות.

  

4. הגשמה ראשונית

נעקוב יחד אחרי מימוש התוכנית, היעדים ודרכי הפעולה. לכל אורך הדרך נשתמש בקומבינציית האמצעים הייחודית של קבוצת ברונקו כדי לאפשר תהליך הדרגתי.

 

 

מהם האמצעים בהם משתמשים בקבוצת ברונקו?

1. ניתוח אדם-עיסוק-סביבה

גישת אדם-עיסוק-סביבה היא גישה מרכזית בריפוי בעיסוק. לפיה התאמה מרבית בין אדם, עיסוק וסביבה תביא להשתתפות משמעותית בתחומי החיים. על פי הגישה יש לנתח ולבחון את תפקודו של האדם על פי מרכיביו השונים, הפיזיים, הרגשיים והקוגניטיביים, העיסוקים בהם הוא עוסק - עבודה, משק בית, ספורט, יצירה ועוד - והסביבה בה הוא נמצא: הפיזית, החברתית והתרבותית. הגישה מאפשרת לזהות גורמים מעכבים ומקדמים בשגרת החיים, במטרה לשפר את התפקוד והרווחה ולהגביר את ההשתתפות והיצרנות.

 

2. שינוי דפוסי חשיבה

שינוי דפוסי חשיבה הוא חלק מתהליך קוגניטיבי מוכוון מטרה. התהליך מבוסס על הרעיון שניתן ליצור שינוי באמצעות העלאה למודעות של מחשבות אוטומטיות, יומיומיות, הנובעות מחוויות עבר, תפיסת עולם, ערכים ואמונות. המחשבות האלו עלולות לפתח תחושות של בדידות, ניכור, פחד, תסכול וכעס. על פי הגישה הקוגניטיבית, הרגש שלנו מושפע מהמחשבות שלנו. זיהוי המחשבות האוטומטיות, הכרה בהן ושיתוף בתהליך הקבוצתי, יכול להוביל לשינוי דפוסי החשיבה תוך כדי שינוי טבעי ברגשות ובהתנהגות.

 

3. שיקוף רגשי

השתתפות בתהליך קבוצתי מאפשרת שיקוף רגשי על ידי מנחה הקבוצה וחבריה באופן ספונטני וטבעי. השיקוף מאפשר לאדם להבין את המקום הרגשי המורכב בו הוא נמצא, את המתחים שמתקיימים בין התחושות השונות שהוא חווה ואת המאפיינים הבולטים והדומיננטיים שלו. כשאדם מכיר את המורכבות והרבגוניות של מצבו הרגשי, היכולת להשפיע עליו ולחולל בו שינוי נעשית אפשרית יותר.

 

 

4. משוב קבוצתי

המשוב הקבוצתי מספק הזדמנות להבין כיצד אנו נתפסים על ידי אחרים. הוא מהווה כלי משמעותי לפיתוח המודעות העצמית ומאפשר לראות את הדברים בצלילות רבה יותר. הוא מספק הזדמנות לשינוי דפוסי חשיבה אוטומטיים או לא רצויים.

 

5. תוכנית פיתוח אישית

תוכנית פיתוח אישית מהווה מעין סיפור דרך לתהליך של שינוי והגשמה. התוכנית בעלת ערך כפול: היא מהווה את אחד השלבים בתהליך הקבוצתי-אישי ומשמשת אמצעי למימוש השינוי. התוכנית מורכבת מיעדים ודרכי פעולה שתפקידם לאפשר, בצעדים קטנים וישימים, הגשמה של מטרות גדולות.

 

כמה זמן נמשכת קבוצת ברונקו?

שלושה חודשים הכוללים 12 מפגשים קבוצתיים המתקיימים אחת לשבוע. אורכו של כל מפגש שעה וחצי. מעבר לזמני המפגש ניתן ליצור איתי קשר טלפוני או להתכתב במייל במהלך התקופה בה מתקיימת הקבוצה.

 

מהי עלות ההשתתפות?

150 ש"ח עבור מפגש. 1800 ש"ח עבור כלל המפגשים והליווי במהלך התקופה. ניתן לבצע את התשלום במזומן/שיק/העברה בנקאית.

היכן ומתי?

המפגשים מתקיימים בשעות הערב בחדר סדנאות נעים בתל אביב. למידע נוסף מוזמנים ליצור קשר: להשאיר הודעה באתר או להתקשר 0506447388

Success! Message received.

קשר
מילים לחוויה
חזון
פיתוח
הגשמה
ניתוח
שינוי
שיקוף
משוב
פיתוח אמצעי
זמן
עלות
היכן
bottom of page